CONCURS DE ÎNOT ORGANIZAT DE ASOCIAȚIA “PRIETENII DE LÂNGĂ TINE”
Vineri 28 iunie , la bazinul de înot al Școlii Gimnaziale ”Academician Marin Voiculescu”, s-au aliniat la start 40 de copii în cadrul tradiţionalului concurs de înot organizat cu ocazia Zilei Dunării. Concursul s-a desfăşurat sub egida “Prietenii Dunării”, proiect al Asociaţiei “Prietenii de lângă tine” în parteneriat cu Primăria Giurgiu și cu susținerea Clubului Rotary Danubius Giurgiu.
Competiția a fost organizată pentru copii cu vârste cuprinse între 5 și 10 ani, iar aceștia s-au întrecut pe culoarele bazinului, dovedindu-şi măiestria printr-un sport care-i dezvoltă sănătos și armonios.
La festivitatea de premiere a fost prezent și primarul Nicolae Barbu, toți copiii primind diplome, medalii, tricouri, șepci și dulciuri.
Concursul de înot desfășurat în preajma Zilei Dunării a devenit deja o tradiție pentru Asociația ”Prietenii de lângă tine”, acesta fiind organizat din anul 2014.
Ultima modificare: 18.08.2022 – 14:09 de către Primăria Giurgiu